24. září 2017 / Praha, Festival dokumentárních filmů Země na talíři

Přijali jsme pozvání do odborné debaty po promítání filmu Mrtví osli se hyen nebojí o významu půdy a složitém přístupu k ní pro některé obyvatele nejen v rozvojových zemích, ale také v České republice.

16. září 2017 / Praha, Zažít Karlín jinak - Křižíkova, CooLAND u jednoho stolu

Se stánkem “CooLAND u jednoho stolu” jsme se zúčastnili sousedských oslav Zažít Karlín jinak, abychom návštěvníkům připomněli, že jídlo a stav zemědělské krajiny i venkova spolu úzce souvisí.

22. července 2017 / Jindřichovice pod Smrkem, Den otevřených vrat na Rodinné farmě Lukava

Den otevřených vrat pro podílníky z KPZ CooLAND a KPZ Mezi domy. Přečtěte si na blogu příspěvek Život na rodinné ekofarmě? Je to jednoduché, ale není to snadné.

30. června 2017 / Říčany, Zahrada hmyzích přátel

Exkurze na zahradu, která nabízí příjemný prostor nejen pro lidi, ale zároveň je “ozdravovnou” pro včely, hmyz a další živočichy z okolí. Přečtěte si na blogu příspěvek Zahrada hmyzích přátel.

18. června 2017 / Hájek u Kutné Hory, Víkend otevřených vrat na hospodářství Ondřeje Sokače

Exkurze na hospodářství Ondřeje Sokače, který se ve spolupráci s námi snaží nastartovat svou novou KPZku. Fotoreportáž z exkurze najdete zde.

17. června 2017 / Budyně nad Ohří, Víkend otevřených vrat na statku u Karla Tachecího

“Rodina” podílníků kolem statku Karla Tachecího se rozrůstá. Během víkendu otevřených vrat se zde sešlo více než třicet lidí. Fotoreportáž ze setkání najdete zde.

16. června 2017 / Jindřichovice pod Smrkem, Rodinná farma Lukava, natáčení Nedej se

CooLAND se podílel na tvorbě dokumentárního filmu o problematice ochrany půdy a zemědělské krajiny a aktivitách Nadace pro půdu, se kterou dlouhodobě spolupracujeme. Snímek s názvem Nadace pro půdu můžete vidět v archivu České televize.

30. května - 8. června / Praha, Zvonařka - EnviroCity - komunitní festival pro život na Zvonařce

Podílíme se na realizaci komunitního festivalu pro život na Zvonařce, který představuje výsledky projektu COLridor na podporu oživení tohoto místa - důležitého biocentra v centru města Prahy.

24. května 2017 / Praha - Procházka Klíčovskými sady

Lektorujeme naučnou vycházku po ovocném Klíčovském sadu, tentokrát na téma „sad jako prostřený stůl”. Vycházka proběhla v rámci spolupráce CooLAND s organizací Na ovoce.

9. května 2017 / Praha, Z pokoje do pokoje - Potkávací den v pokojích

Potkávací den členů KPZ CooLAND v novém výdejním místě - veřejné nábytkové dílně Z pokoje do pokoje - při příležitosti zahájení nové sezóny.

2. května 2017 / Praha, Langhans - Centrum Člověka v tísni - Jedlá krajina

Pod názvem „Jedlá krajina - otevřete si restauraci pro včely” jsme uspořádali ve spolupráci s včelařským spolkem Mája tématický večer o včelách, jejich významu v ekosystému a důležitosti včelí pastvy.

1. května 2017 / Praha, Lysolajský sad, Májová vycházka

Lektorujeme naučnou vycházku po starém ovocném sadu, kde se návštěvníci dozvěděli zajímavosti nejen o historii sadu v Houslích, ale naučili se poznávat místní ptáky podle zpěvu. Vycházka proběhla v rámci spolupráce CooLAND s organizací Na ovoce.

5. dubna 2017 / Brno, Masarykova univerzita, konference Výkvěty 2017 - vernisáž výstavy

Naše výstava „Láska ke krajině prochází žaludkem” si udělala výlet do Brna, kde měla vernisáž na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity.

15. března 2017 / Praha, Havran Café, Informační schůzka KPZ CooLAND

KPZ CooLAND se připravuje na svou třetí sezónu, a tak se v Havran Café schází koordinátoři, zemědělci i zájemci o členství.

18. - 25. ledna 2017 / Výlet do Berlína

V rámci projektu „Vzdělávání pro přístup k půdě“ (Learning for Access to Land) proběhl první výměnný program, který pořádala organizace Die Agronauten v Berlíně. Zástupci organizací zabývající se přístupem k půdě pro začínající zemědělce z Německa, České republiky, Řecka, Rumunska a Skotska se společně zúčastnili šestidenního programu, který zahrnoval exkurze, síťování s ostatními účastníky a předávání informací o projektech. Součástí programu byla i účast na demonstraci „Wir haben es satt“. Hlavní část programu byla návštěva tří německých pozemkových spolků - BioBoden, Ökonauten a Kulturland:

http://www.accesstoland.eu/Learning-towards-Access-to-Land

9. prosince / Praha, Venuše ve Švehlovce - Fórum potravinové suverenity -

Potravinová suverenita podporuje všechny, které zajímá téma neudržitelnosti našeho zemědělsko-potravinářského systému. CooLAND samozřejmě nemůže chybět i jako jeden z leaderů vědecko-výzkumné pracovní skupiny: Přístup k půdě:

https://potravinovasuverenita.cz/akce/

9. listopadu / Praha, Smart Café – Krajina k nakousnutí

Mluvíme o tom, jakým způsobem spotřebitelé ve městě ovlivňují podobu venkovské krajiny a jaké alternativy existují pro naši každodenní volbu potravin. Diskuze proběhla společně se zástupci iniciativy Na ovoce:

http://www.zelenykruh.cz/na-cem-pracujeme/smart-cafe/smart-cafe-krajina-k-nakousnuti

8. listopadu 2016 / Havran Café, Večírek KPZ CooLAND – rekapitulace sezóny

Při příležitosti posledního výdeje v sezóně pořádáme večírek s rekapitulací toho, co se událo a jaké jsou naše plány na příští rok.

22. října 2016 / Praha, Menu pro změnu

Ve spolupráci s Glopolis jsme přispěli k šíření myšlenky komunitou podporovaného zemědělství na mezinárodním fóru Menu pro změnu:

https://www.eatresponsibly.eu/cs/news/menu-for-change-international-forum/

22. října 2016 / Praha, Veletržní palác, Fotograf festival

Země/Půda neboli komponovaný večer věnovaný jak jinak než vztahu k Zemi a vztahu k půdě, to vše pod hlavičkou letošního ročníku s názvem Cultura/Natura. CooLAND představil nejen dění kolem KPZ , ale mimo jiné i publikaci “Láska ke krajině prochází žaludkem”.

http://fotografestival.cz/2016/event/zeme-puda

17. - 23. října 2016 / Praha, Česká zemědělská univerzita v Praze

Již tradiční dokumentární festival, na němž se potkávají filmaři a zajímavá témata z celého světa. Na festivalu se každým rokem podílíme i organizačně a na letošním ročníku jsme měli velkou radost z vítězného snímku Farmáři půdy http://lsff.cz/joris-van-der-kamp-farmari-pudy/, ve kterém to jen srší nápady, jak zacházet s půdou a zároveň si skvěle pochutnat.

17. září 2016/ Dětřichovice, Poznej svého farmáře u nás na Lukavě

Chystáme se podpořit farmu Lukava při jejím velkém dni otevřených dveří pořádaných v rámci kampaně Ministerstva zemědělství “Poznej svého farmáře”.

http://www.lukava.net/poznej-sveho-farmare-u-nas-na-lukave/

16. - 18. září 2016/ Ostrava, Third European CSA Meeting

Evropské setkání KPZ, kde CooLAND samozřejmě nemůže chybět i jako jeden z leaderů vědecko-výzkumné sekce.

http://ostrava.urgenci.net/

8. září 2016 / Praha, Vernisáž a křest publikace “Láska ke krajině prochází žaludkem”

Výstava fotografií Kevina V. Tona o první sezóně komunitou podporovaného zemědělství KPZ CooLAND byla pro tento večer i skvělým setkáním s vámi všemi při křtu naší první publikace “Příběh komunitou podporovaného zemědělství”, která vznikla ve spolupráci s organizací PRO-BIO Liga.

Výstavu hostí celé září galerie Langhans - Centrum Člověka v tísni.

https://www.clovekvtisni.cz/cs/kalendar/vernisaz-vystavy-a-krest-publikace-laska-ke-krajine-prochazi-zaludkem?src=268

7. června 2016 / Poděbrady, BIO v regionu Středočeského kraje

CooLAND přednáší o komunitou podporovaném zemědělství jakožto jedné z cest k potravinám z blízka na prvním z cyklu seminářů „BIO V REGIONU“. Projekt chce upozornit na to, že nákupem regionálních biopotravin každý z nás podporuje jak místní ekonomiku, tak krajinu.

21. května 2016 / Praha, Restaurant Day

V našem sídle na Praze 6 hostíme kolemjdoucí lokálními potravinami a vysvětlujeme, jak pozitivně ovlivňujeme zemědělskou krajinu tím, že si tak hezky pochutnáváme na dobrém pití a jídle z místních zdrojů.

17. května 2016 / Praha, BUZZ Talks: Kompostování a pěstování ve městě

A opět pozváni na BUZZ Talks, tentokráte v Altě při debatě nejen o spotřebitelských KPZ a dobrém jídle, které si lze vypěstovat i v hlavním městě.

http://www.motivp.com/shop/video/2-cast-Moderovana-diskuze-s-recniky-na-tema-Kompostovani-a-pestovani-ve-meste

14. května 2016 / Zábřeh, Jídlo na ulici

V Moravském Zábřehu se účastníme street food festivalu, kde propagujeme myšlenky komunitou podporovaného zemědělství a vaříme kávu BirdSong Coffe

14. května 2016 / Praha, Férová Letná

Na pikniku na Letné představujeme myšlenky ekologického hospodaření v krajině a nabízíme oddech při listování naší krajinářskou knihovničkou.

1.května 2016 / Olomouc, Ekologické dny

Vypravili jsme se do Olomouce na Ekojarmark, na němž jsme propagovali myšlenky KPZ.

27. dubna 2016 / Praha, NGO Market

Nenechali jsme si ujít aktivní účast na tradičním veletrhu neziskovek NGO Market podpořeného Nadací Forum 2000.

13. března 2016 / Jeden svět

Zúčastnili jsem se diskuse o mizející půdě na festivalu Jeden svět

28. listopadu 2015 / Pracovna na Žižkově, kurz “Zakládáme potravinovou komunitu“

Účastníme se jako lektoři na kurzu určeném pro ty, kteří uvažují o založení vlastní KPZky.

26. listopadu 2015 / Veletržní palác, BUZZ Talks: Produkce potravin

Přednášíme o problémech, které s sebou nese současná produkce potravin ve vztahu k zemědělské půdě. A nabízíme také řešení - pozemkové úpravy, nebo podpora šetrně hospodařících zemědělců třeba zapojením se do KPZ.

http://www.motivp.com/…/video/Plytvani-jidlem-Dil-1-Produkce

6. listopadu 2015 / Olomouc, “První setkání komunitou podporovaného zemědělství v ČR”

Na prvním setkání českých KPZek samozřejmě nesmíme chybět.

http://www.kpzinfo.cz/news/prvni-setkani-komunitou-podporovaneho-zemedelstvi-v-cr1/

17. - 18. října 2015 / Národní technická knihovna v Praze, “Street Food Festival”

V sychravém podzimním počasí rozbalujeme náš VEGTRO stánek před budovou NTK. Vaříme vydatnou zeleninovou polévku, pomazánky a pečeme koláče, abychom krom výkladu a letáčků měli další názorné argumenty, proč být součástí komunitou podporovaného zemědělství. Propagace to je záhul :-).

12 - 16. října 2015 / Česká zemědělská univerzita v Praze, LIFE SCIENCES FILM FESTIVAL

Tradičně se podílíme na organizace mezinárodní soutěžní filmové přehlídky filmů přibližujících vědecká témata.

www.lsff.cz

12. října 2015 / Fakulta životního prostředí ČZU v Praze Výstava “Láska ke krajině prochází žaludkem”

Life Sciences Film Festival otevíráme vernisáží výstavy fotografií o příběhu první sezóny komunitou podporovaného zemědělství KPZ CooLAND. Není to jen o zelenině! Je to hlavně o pochopení principů ekologického zemědělství, radosti z dobrého jídla, o pražácích pracujících na poli, podpoře harmonické krajiny, přátelství a bujarých večírcích. To vše je KPZ CooLAND!

24. - 25. září 2015 / Studio Alta, “Fórum potravinové suverenity”

Účastníme se prvního českého fóra potravinové suverenity, jehož cílem je propojovat všechny, které zajímá téma neudržitelnosti našeho zemědělsko-potravinářského systému, abychom mohli společně hledat nové cesty k potravinám.

19. září 2015 / Zažít město jinak - Karlín, “Zažít město jinak: VEGTRO”

Účastníme se s vlastním stánkem sousedských slavností v pražském Karlíně. Propagaci komunitou podporovaného zemědělství a ochrany zemědělské krajiny jsme pojali po svém - VEGTRO - nová linka metra, která vám přiveze nejen zeleninu, ale i zapomenuté příběhy. Na našem stánku se návštěvníci mohli dozvědět o tom co je to KPZ, prohlédnout si fotografie, diskutovat a také ochutnávat dobroty vyrobené ze zeleniny od našeho zemědělce.

9. května 2015 / “Férová Letná”

Propagujeme aktivity CooLAND a také komunitou podporované zemědělství, mobilní výstava fotografií KPZ CooLAND

14. dubna 2015 / Havran Café, “Zakládáme KPZ CooLAND”

Na zakládací schůzce KPZ CooLAND podepsalo Dohodu se zemědělcem a Kodex členů KPZ CooLAND 32 lidí. To jsme opravdu nečekali :-).