Katka

Kateřina Zímová

katerina@cooland.cz
+420 605 505 529

Moje cesta do krajiny: jak jsem se dostala do CooLAND?

Od malička jsem chtěla být ekolog a jsem ekolog :-) Je to jednoduché. Jsem tvrdohlavý beran, který si jde vždy za svým. Jelikož žiju v Čechách a většina naší krajiny je zemědělská, kde jinde chránit přírodu, než právě na polích a loukách? Nemám ráda, když někdo jen nadává a přitom nechce změnu. Přitom změnit podobu naší krajiny je tak jednoduché, stačí začít u sebe a pak jen spokojeně od skvělého oběda na terase pozorovat hejna ptáčků a radovat se z krásy okolo. Ráda bořím jakékoli mýty. Třeba o představě ušmudlaných ekologů, o tom, že žít ekologicky znamená žít v lese a taky třeba to, že člověk sám nemůže nic změnit. Nevěřte ničemu z toho. Fúzí všech těchto myšlenek s přidáním těch nejlepších lidí, jaké jsem si mohla přát vznikl CooLAND. Jsem hrdá, že mohu být jeho součástí.

V CooLAND mám na starosti:

Pracuji převážně v terénu, sleduji, pro koho všeho je domovem zemědělská krajina (rozuměj realizuji přírodovědné průzkumy) a vytvářím z krajiny domov pro ty, kteří ho hledají (rozuměj navrhuji krajinotvorné projekty). Aktuálně lektoruji exkurze do ovocných sadů pro Na Ovoce a pro Sázíme Stromy zpracovávám návrhy výsadeb a radím, jak pomocí zeleně co nejvíce krajině prospět.

Mimo CooLAND dělám:

Mimo CooLAND jsem standardně zahalena v blátě, křoví a goretexu a jako krajinný ekolog na volné noze zpracovávám přírodovědné a krajinářské posudky, projektuji krajinnou zeleň, hodnotím vlivy zásahů na ochranu přírody a baví mne hledat řešení jak pomáhat přírodě, i když chceme nadále být její součástí.

Spolupracuji:

Jsem členem České společnosti ornitologické a Českomoravské komory pro pozemkové úpravy. Spolupracuji se společností Harvest films na realizaci vzdělávacích seminářů s dokumentárními filmy a s COLL COLL na realizaci architektonických řešení příznivých pro přírodu.
Napište mi

Liška

zavolejte