Šárka

Šárka Krčílková

sarka@cooland.cz
+420 725 290 604

Moje cesta do krajiny: jak jsem se dostala do CooLAND?

Vždycky jsem toužila zabývat se něčím, co má smysl, nebude rutina, bude mě bavit, rozvíjet a pomůže někomu, nebo něčemu dalšímu. Prošla jsem řadou škol, vyzkoušela jsem spoustu aktivit a zaměstnání od hostesky, servírky v kavárně a za barem, ekologické aktivistky, účetní, úřednici veřejné správy, specialistky nákupu ve velké korporátní firmě, práci na zahradě, v lese i za počítačem. Až jsem nakonec zakotvila na Fakultě životního prostředí ČZU v Praze. To nejcennější co jsem tu našla, kromě znalostí o přírodě a krajině, jsou spřátelené duše s podobnou touhou jako mám já… zabývat se něčím, co má smysl, nebude rutina, bude nás bavit, rozvíjet a pomůže někomu, nebo něčemu dalšímu. A proto jsme společně založili CooLAND.

V CooLAND mám na starosti:

Různorodé předchozí pracovní zkušenosti se v CooLAND hodí, a proto jsem taková „holka pro všechno“, která umí organizovat, trochu fotit i psát, analyzovat data, prezentovat je, ale dělat efektivně i ty nudné „tabulky“, organizační a administrativní práci na pozadí. V současné chvíli jsem především koordinátorka našeho projektu komunitou podporovaného zemědělství KPZ CooLAND a s tím souvisejících aktivit. Organizuji akce CooLAND, píšu příspěvky na náš blog i jinam a podílím se na naší „výzkumné“ činnosti, kterou chceme postupně rozvíjet.

Mimo CooLAND dělám:

Jsem zaměstnaná na Fakultě životního prostředí ČZU v Praze, kde působím na Katedře aplikované geoinformatiky a územního plánování zejména v roli organizátorky výukových i dalších aktivit a chodu katedry. Dále se do určité míry zabývám výzkumem, jehož téma souvisí s držbou půdy a jejím vlivem na krajinu.

Research Gate

Spolupracuji:

Jsem součástí Asociace místních potravinových iniciativ v oblasti rozvoje komunitou podporovaného zemědělství. Léta jsem členem MJ studia - tanečního studia Milany Ježkové, kde už sice nepůsobím jako aktivní tanečnice, ale stále pomáhám vydávat Časopis MJ studia.
Napište mi

Liška

zavolejte